Bolonja šokirala Romu i odnijela bodove s Olimpika

Siniša Mihajlović slavio je sa svojom Bolonjom na gostovanju Romi rezultatom 3:2. Nakon treće vezane pobjede Bolonja se popela na šesto mjesto na tabeli sa 33 boda, šest manje od Rome.
Sportski portali Izvor

Rikardo Orsolini donio je prednost Bolonji u 16. minutu, ali je već u 22. bilo izjednačeno nakon autogola Stefana Densvila.

Densvil se iskupio asistencijom u 26. minutu kada je Musa Baraou ponovo vratio Bolonju u vođstvo.

Barou je bio strelac i trećeg gola za goste. Igrao se 51. minut.

Henrik Mhitarijan je vratio nadu Romi u 72. minutu, ali je osam minuta kasnije Kristante dobio direktan crveni karton i dodatno olakšao Bolonji da sačuva pobjedu na Olimpiku. Samo minut prije Edin Džeko imao je odličnu priliku da pogodi za izjednačenje, ali je golman Bolonje bio na visini zadatka.

U ekipi Rome Aleksandar Kolarov i Edin Džeko odigrali su cijeli meč, a Nikola Kalinić je u igru ušao u 79. minutu.