"O ovakvim zakonima se raspravlja, i oni se donose u Skupštini Crne Gore, što bi trebalo da znaju i predstavnici Demokratskog Fronta i Demokrata, glavnih organizatora ove ujdurme, koji zloupotrebljavajući pitanje crkve zapravo pokušavaju da poprave svoje konstantno opadajuće rejtinge", navodi se u saopštenju budvanskog DPS-a.
Pored, kako su kazali, nedozvoljene politizacije i pokušaja profitiranja na ovoj temi, OO DPS je konstatovao da je inicijativa i formalno sporna, odnosno da potpisi građana koji je prate nijesu verifikovani od strane MUP-a.
"Među potpisnicima ima stranaca, djece, ljudi koji nemaju prebivalište u Crnoj Gori", navodi se u saopštenju.
Tim povodom predsjednik OO DPS Budva Predrag Jelušić zatražio je da budvanski parlament pribavi potvrdu MUP-a kojom bi se utvrdilo da spisak sadrži potpise građana koji su upisani u birački spisak sa posljednjih izbora.
"Kako do danas, nijesmo dobili odgovor od Skupštine opštine Budva, opravdano sumnjamo da je ova nezakonita politička ujdurma, u formi nekakvog poništenja Zakona o vjeroispovijesti, inicirana falsifikatima, što predstavlja krivično djelo", zaključuju iz budvanskog DPS-a.