Radulović zaustavljena u trećem, Hodžić u prvom kolu

Crnogorski karatisti, Biserka Radulović u katama i Mario Hodžić u borbama, bez medalje završili su prvi takmičarski dan Premijer lige u Parizu.
MinaIzvor

Radulović je zaustavljena u trećem krugu, dok je Hodžić eliminisan na startu takmičenja u kategoriji do 67 kilograma.

Članica Budućnosti prvi krug završila je kao prvoplasirana u grupi sa 22,86 bodova.

U drugom je bila drugoplasirana sa 24,72, dok je u trećem osvojila posljednje, osmo mjesto u grupi sa 22,06 bodova.

Hodžić je u prvom kolu izgubio od Fahada Alkathamija iz Saudijske Arabije.

Borba je završena neriješeno (2:2), a pobjednik je odlučen zahvaljujući pravilu o prvom osvojenom poenu.

Alkathami nije uspio da se domogne finala, čime je karatisti Omladinca zatvorio vrata repesaža.

Sjutra, drugog takmičarskog dana, na tatami će od crnogorskih karatista Marina Raković (do 68) i Nikola Malović (do 84).

Prva protivnica Raković biće Vong Čuk Li iz Hong Konga, dok će se Malović boriti protiv kolumbijskog karatiste Ruzberna Hene.