Rukomet

Branioci titule deklasirali Bjelorusiju

Rukometna reprezentacija Španije pobijedila je selekciju Bjelorusije rezultatom 37:28 u susretu četvrtog kola drugog kruga Evropskog prvenstva.
sport.avaz.baIzvor

Bjelorusi su bolje otvorili utakmicu i u jednom trenutku imali tri gola prednosti (5:2), međutim Španci su se brzo vratili u igru i stigli do izjednačenja (6:6), a potom i do potpunog preokreta.

Nakon toga igralo se gol za gol, da bi Španci na odmor otišli s minimalnim vođstvom od 17:16.

Španija je bolje otvorila drugo poluvrijeme te su aktuelni evropski prvaci u 37. minuti imali tri gola viška (22:19).

Branioci titule su nastavili reštati protivničku mrežu pa su u 40. minutu imali pet golova prednosti (25:20).

Španci su do kraja povećavali prednost i slavili ubjedljiv trijumf, kojim su se uz Hrvatsku, iz grupe I plasirali u polufinale.

Hrvatska je ranije danas pobijedila Češku 22:21 i tako nastavila seriju uspjeha na Evropskom prvenstvu.