Mata eliminisao "vukove", Rašford izašao iz igre zbog povrede

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u šesnaestinu finala engleskog FA kupa.
Sportski portali Izvor

Izabranici Ole Gunara Solskjera savladali su na Old Trafordu Vulverhempton sa 1:0, u revanš meču 3. kola, a jedini pogodak postigao je Huan Mata.

Za razliku od prve utakmice na Molinjuu, kada crveni đavoli nijesu imali niti jedan udarac u okvir gola rivala, ovoga puta njihova igra bila je znatno bolja.

Junajted je već u prvom poluvremenu mogao da riješi pitanje pobjednika, ali Mata, Marsijal i Džejms nijesu bili precizni.

Domaći su do gola konačno došli u 67. minutu, kada je Marsijal lijepo uposlio Matu, a ovaj rutinski prebacio golmana Rudija.

To je, istpostaviće se, bila posljednja zanimljiva situacija koja se desila na ovoj utakmici, a Junajted će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Votfrod – Tranmer.

Glavni napadač Markus Rašford izašao iz igre poslije samo 17 minuta provedenih igri, kada je ušao u 63. minutu. Morao je da izađe zbog povrede, a hvatao se za list desne noge.

Plasman među 32 najbolja sastava u ovom takmičenju obezbijedio je večeras i Kardif pobjedom na terenu Karlajla 4:2.