Vaterpolo

Srbija slomila Rusiju u posljednjoj četvrtini

Srbija je rezultatom 13:9 savladala Rusiju u prvom meču Grupe B na Evropskom prvenstvu za vaterpoliste u Budimpešti.
Sportski portali Izvor

"Zbornaja" se nije predavala tokom cijelog meča.

Najzanimljivije je bilo tokom treće četvrtine. Napravili su seriju od 2:0, a ovoga puta postigli i gol više i izjednačili na 7:7 preko sjajnog i raspoloženog Merkulova.

Seriju protivnika prekinuo je Aleksić, a onda za kraj treće četvrtine i povratak na +2 pogodio je Jakšić.

"Delfini" nijesu najbolje igrali u trećoj četvrtini, ali su uspjeli da sačuvaju rezultat.

Selektor Dejan Savić nije bio zadovoljan, ali je znao da je potrebno jedno "buđenje" kako bi se osigurala pobjeda, a to se i desilo u posljednjoj četvrtini.

Prlainović je uspio da postigne još jedan gol, prije nego što je dobio treće isključenje, a na gol Kiseleva uslijedio je drugi kapitena Filipovića za 12:9 na nešto više od dva minuta do kraja meča na što Rusija nije imala adekvatan odgovor...