Liverpul nastavlja dominaciju, Imobile za 10. uzastopnu pobjedu Lacija

Liverpul nastavlja dominaciju u Premijer ligi, ovog puta trijumfom nad Murinjovim Totenhemom, dok je u Seriji A, Lazio preko Imobila upisao 10. uzastopnu pobjedu

Tim sa “Enfild rouda” slavio je rezultatom 1:0, u derbiju 22. kola Premijer lige, koji je bio repriza posljednjeg finala Lige šampiona.

Meč u Londonu odlučen je u 37. minutu, kada je Roberto Firmino postigao jedini gol.

Liverpul na vrhu tabele ima 61 bod, od mogućih 63 ove sezone, čak 16 više od drugoplasiranog Lestera.

Totenhem je na osmom mjestu, a zona Lige šampiona udaljena je londonskom klubu devet bodova.

U Seriji A, fudbaleri Lacija savladali su Napoli 1:0 i upisali 10. uzastopnu pobjedu.

Gol odluke postigao je Ćiro Imobile u 82. minutu. Iskoristio je najbolji strijelac šampionata Italije grešku golmana Ospine i donio važne bodove “nebesko-plavima”.

Lacio je na taj način uspio da napravi najduži niz uspjeha u klupskoj istoriji, kada je domaće prvenstvo u pitanju.

Na vrhu tabele su i dalje Inter i Juventus sa tri boda više od ekipe Simonea Inzagija.