Dok se još sliježu utisci novogodišnje euforije, božićni praznici već su stigli. Po cijelom svetu, ljudi proslavljaju najradosniji hrišćanski praznik u skladu sa tradicijom svoje zemlje.
Island -Od septembra do novembra, prodaja knjiga je na vrhuncu. Ovo se na Islandu naziva "poplava knjiga", jer je upravo to najčešći i omiljeni božićni poklon Islanđana. Nakon praznika, časopisi su preplavljeni prikazima knjiga.
Irak - Jedno dijete čita svojoj porodici priču o rođenju Isusa Hrista, dok ostali slušaju držeći upaljene sveijće. Nakon toga, pravi se lomača od sasušenog trnja. Ukoliko trnje izgori do pepela, porodica će imati dobru sreću u novoj godini.
Kolumbija - Praznična sezona počinje 7. decembra, kada se proslavlja "bezgrješno začeće". Male svijeće postavljaju se ispred kuća, u dvorištu ili na balkonu, kao i u parkovima. Narednog dana, domaćinstva ističu bijele zastave sa likom Djevice Marije, a čak su i groblja osvijetljena da bi se Božić propisno proslavio.
Švedska - Tradicija Švedske nalaže da se porodice okupljaju na božićno veče, i gledaju specijal pod nazivom "Paja Patak i njegovi prijatelji žele vam srećan Božić". Ovaj specijal ide uživo, a dok traje ništa se drugo ne radi: mame ne kuvaju, a djeca se ne igraju, i nikada se ne snima radi kasnijeg gledanja.
Češka - "Ako djevojka preko ramena baci cipelu i ona padne tako da je okrenuta ka vratima, može da se nada udaji u toku godine koja je tek počela", glasi staro češko vjerovanje. Osim toga, poklone neće donijeti Deda Mraz nego mali Isus, a najaviće svoj dolazak zvonima.
Kina - Na vrhu spiska poklona kod Kineza se nalaze "božićne jabuke", u koje su urezane dobre želje ili je prikazan Djeda Mraz. U tržnim centrima umesto vilenjaka Djeda Mraza prate ženske osobe koje mu predstavljaju sestre ili prijateljice. One mu pomažu u dijeljenju poklona.