Panatinaikos poslije produžetka pobijedio CSKA

Košarkaši Panatinaikosa pobijedili su večeras na gostujućem terenu poslije produžetka CSKA sa 106:102 (17:22, 32:23, 20:24, 20:20, 17:13) u 17. kolu Evrolige.
Sportski portali Izvor

U timu Panatinaikosa najprecizniji bio je Dinos Mitoglu s 25 poena, Nik Kalates dodao je 22, dok je najefikasniji u ekipi iz Moskve bio Majk Džejms, koji je postigao 30 poena, a Danijel Haket dao je 24.

Prve dvije dionice protekle su u smenjivanju vođstva na obje strane, ali nijedna ekipa nije imala veću rezultatsku prednost od sedam poena.

Treći kvartal donio je Panatinaikosu i vođstvo od 11 poena, ali su domaći igrači uz dobar procenat šuta za tri poena uspjeli da stignu do izjednačenja, a potom i prednosti u posljednjim minutima.

U istom ritmu nastavili su i u posljednjem periodu igre, te su održavali konstantu prednost od tri ili četiri poena sve do posljednjeg minuta, kada je grčki tim uspio da dođe do novog izjednačenja pogotkom s distance.

Uslijedio je produžetak, koji je Panatinaikos otvorio trojkom, te je uspio da svoju prednost sačuva do samog kraja.

Panatinaikos trenutno nalazi na šestoj poziciji na tabeli, dok je CSKA jedno mjesto iznad.

U sljedećem, 18. kolu Evrolige, Panatinaikos će gostovati ekipi Milana, dok će CSKA igrati protiv Bajerna u Minhenu.