Prilikom saslušanja, kako nezvanično saznaje ovaj list, pred osnovnim državnim tužiocem vještak Aleksandar Rakočević potvrdio je da mu je Bećirović slao poruke prijeteće sadržine, u kojima je, između ostalog, pominjao i glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića.
Tom saslušanju, prema tvrdnjama advokata Zdravka Begovića, nije prisustvovao njegov klijent Zoran Bećirović.
Crnogorski biznismen uhapšen je krajem novembra u podgoričkom hotelu Premijer zbog prijetnji sudskom vještaku na koga je vršio pritisak u vezi sa vještačenjem, a onda i zaprijetio pominjući i Katnića, načiji je račun, navodno, iznio i niz uvreda.
Tada je po nalogu SDT-a priveden u Specijalno tužilaštvo, a potom predat u nadležnost osnovnom državnom tužiocu, koji ga je nakon saslušanja pustio da se brani sa s lobode.
Prema saznanjima Dana, on je tada odbio da odgovara na pitanja specijalnog tužioca, ali je potvrdio autentičnost poruka koje je slao jednom sudskom vještaku.
Saslušanju je prisustvovao i njegov advokat Zdravko Begović. Bećirović je ranije upozoren da se ne udaljava iz države dok se ne završi izviđaj po prijavi vještaka. Međutim, nijesu mu oduzeta lična dokumenta.
Bećirović se pominje u više predmeta, a direktno je bio zainteresovan za ishode vještačenja u vezi sa slučajem Avala. U tom predmetu je angažovano više sudskih vještaka ekonomske i građevinske struke.
Nedavno je Specijalno državno tužilaštvo naložilo sudskom vještaku građevinske struke da sprovede vještačenje u predmetu u kojem su predstavnici kompanije Bepler i Džejkobson Montenegro (BMJ) osumnjičeni da su oštetili budžet Opštine Budva za 2,7 miliona eura.
SDT ispituje ulogu u tom poslu i najmanje tri službenika Opštine Budva, za koje se sumnja da su prikrili milionski dug za komunalije hotela Avala, te privatne kompanije iza koje stoji ruski biznismen Igor Lazurenko.