Budućnost Voli prokockala pobjedu za kraj Eurokupa

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su od Oldenburga 102-99 u posljednjem kolu grupne faze Eurokupa.

Izabranici Petra Mijovića lošom igrom u odbrani u posljednjih deset minuta meča izgubili su utakmicu u kojoj su sve vrijeme imali rezultatsku prednost.

Budućnost je odlično počela utakmicu, povela 12:0, a imala u dva navrata i 18 poena prednosti.

Međutim, dozvolili su Podgoričani Njemcima da se vrate u utakmicu i izjednače sredinom treće četvrtine.

Iako je naš tim ponovo serijom 11:0 stekao dvocifrenu prednost, prelako se Oldenburg vratio u utakmicu.

U finišu meča su domaći bili ubjedljivi i postigli čak 38 poena u zadnjih deset minuta meča za siguran plasman u Top 16.

Najbolju utakmicu od dolaska u Podgoricu odigrao je Šon Kilpatrik koji je postigao 24 poena, po 13 su ubacili Ivanović, Danilo Nikolić i Bamfort.

Mijović je večeras odmarao Džastina Kobsa i Hasana Martina, pred nastupajuće utakmice sa Zadrom i Crvenom zvezdom u ABA ligi.

Budućnost Voli u nedjelju gostuje Zadru, a potom 30. decembra dočekuje  Crvenu zvezdu.