Rukomet

Holandija je šampion svijeta!

Holandija je u nevjerovatnom finišu pobijedila Španiju 30:29 i osvojila titulu na Svjetskom prvenstvu u Japanu.
Sportski portali Izvor

Španija je imala loptu u svojim rukama pola minuta prije kraja kod rezultata 29:29.

Požurila je sa udarcem Kabral Barbosa, odbranila je taj šut golmanka Holandije Vester, da bi je osam sekundi prije kraja Ernandez Serador spriječila da uposli neku od saigračica i napravila opstrukciju igre.

Sestre Bonanventura su taj prekršaj sankcionisale crvenim kartonom i sedmercem, koji je u gol i svjetsku titulu pretvorila Abing.

Holandija je vodila tokom većeg dijela susreta, imala u nastavku i pet golova prednosti, ali je uporna Španija uspjela da se vrati u utakmicu, između ostalog i zahvaljujući sjajnoj golmanki Budućnosti Zogbi De Pauli.

Međutim, u finišu je “furija” na volšeban način ostala bez svjetske titule.

Estavana Polman dala je devet, a Lois Abing sedam golova za nove prvakinje svijeta.

S druge strane sedam golova Barbose, šest Lopez.

Pored zlata Holanđanke su izborile i direktan plasman na Olimpijske igre.

Rukometašice Rusije pobijedile su Norvešku 33:28 i osvojile bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Japanu.

Potpuno zasluženo su slavile u meču za treće mjesto i prvi put stigle do bronzanog odličja, nakon što su u prošlosti četiri puta bile šampionke planete.

Norveška će poslije ovog poraza biti rival Crnoj Gori na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Tokiju, gdje će učestvovati i nacionalni timovi Rumunije i Sjeverne Koreje.