Zvezda bez Evrope, Atletiko rutinski do osmine finala, PSŽ poslao Briž u LE

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspjeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evrope, pošto su poraženi od Olimpijakosa.

U posljednjem kolu Grupe B Lige šampiona crveno-bijeli iz Pireja su savladali šampiona Srbije sa minimalnih 1:0.

Zvezdi je odgovarao neriješen rezultat i imali su ga sve do 87. minuta, kada je kardinalnu grešku napravio rezervista Žander.

Momak koji je pet minuta ranije ušao umjesto Rodića neprirodno je postavio ruku kod intervencije koja je trebalo da prođe bez komplikacija i donio penal domaćinu koji je realizovao El Arabi.

Utakmicu je obilježio i veliki broj prilika za Olimpijakos, ali i promašen penal Tomanea u 44. Minute, kojim je Zvezda mogla da praktično obezbijedi treće mjesto i Ligu Evrope.

Poznati su svi učesnici osmine finala Lige šampiona, a posljednjeg dana svoje mjesto je potvrdio Atletiko Madrid.

"Jorgandžije" su rutinskom pobjedom nad Lokomotivom sa 2:0 osvojile drugo mjesto u Grupi D iza Juventusa.

"Stara dama" je identičnim rezultatom u Leverkuzenu protiv Bajera stigla do pete pobjede ove jeseni u elitnom takmičenju.

U Grupi A Pari Sen Žermen je bio neumoljiv protiv Galatasaraja sa 5:0 na Parku prinčeva i tako poslao Klub Briž u Ligu Evrope.

Za "svece" su golove postigla sva četvorica napadača – Ikardi, Nejmar, Mbape i Kavani uz Sarabiju.

Real je slavio u Brižu 3:1 pogocima Brazilaca Rodriga i Žuniora Vinisijusa, te Luke Modrića.

Ranije je sve riješeno u Grupi C, gdje je Mančester siti preokretom u Zagrebu izbacio Dinamo iz Evrope.