Barsa bez Mesija eliminisala Inter iz Lige šampiona!

Fudbaleri Intera nijesu uspjeli da se plasiraju u nokaut fazu Lige šampiona poslije poraza od Barselone, rezultatom 2:1, na svom stadionu.
Sportski portali Izvor

Utakmica je počela nešto boljom igrom domaćeg tima, koji je u 5. minutu preko Dambrozija prvi put zaprijetio.

Nastavili su domaći da ređaju šanse, ali je Lukaku uspijevao da bude neoprezan i da promašuje lijepe prilike.

Barselona je tu neopreznost iskusno iskoristila i preko Peresa stigla do vođstva u 23. minutu.

Izabranici Antonija Kontea su igrali u istom ritmu, i dosta promašivali.

Sve to do 44. minuta kada je belgijski napadač Romelu Lukaku uspio da zatrese mrežu španskog predstavnika i donese izjednačenje, kao i nadu za plasman u osminu finala Lige šampiona.

rezultati-ls

U drugom poluvremenu je Inter mnogo promašivao, a dva pogotka Lautara Martinesa su poništena zbog ofsajd pozicije.

Pobjedu Barsi donio je talentovani Ansu Fati golom pet minuta prije kraja.

Poraz Intera iskoristio je Dortmund koji je golovima Sanča i Branta pobijedila Slaviju.

Ajaksu je bio dovoljan i bod protiv Valensije, ali je španski tim uspio da dođe do velike pobjede.

Heroj "slijepih miševa" bio je Rodrigo koji je pogodio u 34. minutu.

Prvo mjesto u toj grupi osvojio je Čelsi , koji je na svom terenu slavio protiv Lila 2:1.

Iz grupe H prošli su Lajpcig i Lion, koji su večeras remizirali 2:2.

Benfika je porazila Zenit 3:0 i ide u Ligu Evrope.