"Vjerujemo da predloženi tekst korespondira realnosti građanske, multietničke i multikonfesionalne Crne Gore, poštujući jednaka prava i obaveze svih onih koji žive u njoj. Uvjereni smo da je predloženo rješenje u skladu sa najvišim standardima savremene pravne prakse u pogledu pune slobode vjeroispovijesti i jednakog položaja vjernika svih vjerskih zajednica u Crnoj Gori", naveo je Orlandić.
Ovaj, kako je dodao, naš i ranije izrečen stav potvrdila je i Venecijanska komisija, koja je u svom pozitivnom mišljenju iz juna ove godine konstatovala da predloženi tekst zakona „donosi značajne pozitivne promjene postojećeg zastarjelog zakonodavstva“.
"Važno je istaći i da su inoviranim predlogom Zakona u potpunosti prihvaćene sve preporuke Venecijanske komisije iz juna ove godine, u cilju daljeg unapređenja i preciziranja određenih zakonskih odredbi. Budući da kulturna baština koju su stvarali naši preci mora ostati u nasljeđu svih građana Crne Gore,te poštujući njihovo istorijsko i pravno nasljeđe sadržano i u Bogišićevom zakoniku, pozdravljamo zakonske norme koje na transparentan način uređuju pitanja državne imovine", zaključio je Orlandić.