Brajton i Vulvsi podijelili bodove

Fudbaleri Brajtona i Vulverhemptona su odigrali neriješeno (2:2) u 16. kolu Premijer lige.

Ovakav ishod ne ide u prilog nijednoj ekipi, s obzirom na to da je Brajton pobjedom mogao do plasmana u gornji dio tabele, dok je Vulvsima bio potreban cio plen za peto mjesto koje trenutno zauzima Mančester junajted.

Gosti su do prednosti stigli u 28. minutu, kada je Raul Himenes ostavio upotrebljivu loptu za Dioga Žotu, koji je mirno realizovao šansu.

Izjednačenje je stiglo u 34. minutu, preko Nila Mopeja, a svega dva minuta kasnije Dejvi Proper je donio potpuni preokret.

Novo vraćanje na početak se dogodilo u 44. minutu, pošto je Žota postigao svoj drugi pogodak.

U 62. minutu je sudija Džonatan Mos provjeravao da li ima elemenata da dosudi penal za Vulvse, ali je VAR tehnologija savjetovala da to ne učini.

Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika za gol, pa su ekipe podijelile bodove.