Het-trik Hoakina u 39. godini!

Nekadašnji reprezentativac Španije Hoakin Sančes je postigao tri gola u pobjedi Betisa nad Atletik Bilbaom.

Krilni napadač ima 38 godina, u junu će napuniti 39, ali je u utakmici 16. kola La Lige, koja je završena rezultatom 3:2, demonstrirao da i dalje ima snage za takmičenje na vrhunskom nivou.

Hoakin je prvi pogodak postigao već u drugom minutu, pošto je iskoristio dodavanje Emersona i iz kaznenog prostora zakucao loptu u mrežu.

Drugi pogodak je stigao već u 11. minutu, ponovo se našao na leijvoj strani kaznenog prostora, prihvatio je loptu od Aleksa Morena i poslao je u suprotan ugao gola golmana Unaija Simona.

Het-trik je legendarni fudbaler Betisa kompletirao u 20. minutu, Loren je odlično probio po desnoj strani, krenuo ka srednišnjem dijelu i uputio loptu u prostor Hoakinu.

I dalje brzonogi krilni napadač je imao vremena i da se namjesti, procijeni razdaljinu između sebe i igrača Atletika, te da ponovo zatrese mrežu Simona.

Katalonska ekipa je u 44. minutu izjednačila golom Injakija Vilijamsa iz penala, a do kraja meča se u strijelce za gostujući tim upisao i Jurij Berčiče.