Dončić nakon preokreta srušio Lejkerse!

Nakon deset vezanih pobjeda za Lejkerse, Dalas je prekinuo taj niz i slavio rezultatom 114:100 u derbiju NBA lige.

Maestralna igra Dalasa u drugom poluvremenu prelomila je meč, posebno u trećoj četvrtini kada su imali seriju od 17-0, a koju su dobili sa 35:17.

Luka Dončić nije briljirao u prvih dvadeset minuta igre (6p), ali je sve nadoknadio u nastavku i utakmicu je završio sa 27 poena, deset asistencija i 9 skokova.

Pauel, Porzingis i Džekson postigli su po 15 poena, dok je zapaženu partiju imao i Delon Rajt sa 17 poena i 9 asistencija.

U taboru Lejkersa Dejvis je ubacio 27 poena i 10 skokova, dok je Lebron upisao 25 poena, 9 skokova i 8 asistencija.

Maveriksi su zabilježili 13. pobjedu u sezoni, dok je ovo tek treći poraz Lejkersa.