Bolonja poslala Napoli u "bunar"

Fudbaleri Bolonje su prekinuli niz od četiri utakmice bez pobjede u Seriji A i savladali su Napoli na gostovanju sa 2:1.
EPA-EFE/CESARE ABBATE
Sportski portali Izvor

Meč je odlučen u nadoknadi vremena, pošto je VAR tehnologijom utvrđeno da je napadač domaćih Fernando Ljorente bio u ofsajdu kada je drugi put zatresao mrežu protivnika.

Nekadašnji španski reprezentativac je to prvi put učinio u 41. minutu, pošto se našao u pravoj poziciji da reaguje na odbitak i da rutinski pošalje loptu iza leđa golmana Lukaša Skorupskog.

Poljak je još jednom prije toga savladan, u 18. minutu je precizan bio Irving Lozano, ali je i on bio u nedozvoljenoj poziciji.

Epitet velikog pojačanja koji je stekao ljetošnjim transferom Andreas Skov Olsen je potvrdio u 58. minutu, kada je, slično Ljorenteu, reagovao na odbijenu loptu i donio izjednačenje.

Konačan rezultat i totalni preokret ekipi trenera Siniše Mihajlovića donio je Nikola Sansone u 81. minutu, nakon dodavanja Bljerima Džemailija.