Pobjeda Intera za čelo tabele

Fudbaleri Intera savladali su na svom terenu SPAL sa 2:1, u 14. kolu Serije A.
Sportski portali Izvor

"Neroazuri" su ovim trijumfom prestigli Juventus i tako izbili na čelo italijanskog prvenstva.

Inter je tokom čitave utakmice držao sve u svojim rukama, a dvostruki strijelac bio je Lautaro Martinez.

Argentinac je goste "načeo" u 16, da bi do kraja poluvremena, u 41. minutu, duplirao prednost svoje ekipe.

SPAL je golom Valotija u 50. minutu najavio povratak u meč, ali to je bilo sve što su postigli.

Lacio je na Olimpiku rutinski savladalo Udineze sa 3:0.

Pobjedu su ostvarili i fudbaleri Milana na gostovanju Parmi rezultatom 1:0. Jedini pogodak u završnici meča postigao je Teo Ernandez.

On je u 88. minutu iskoristio veliku grešku odbrane domaćih i tako donio tek 5. trijumf "rosonerima".

Ranije danas fudbaleri Juventusa su dočekali ekipu Sasuola. Gosti su pokazali zube velikom favoritu, pa se iz Torina kući vraćaju sa bodom, nakon 90 minuta na "Alijanc" stadionu bilo je 2:2 (1:1).