Nevjerovatan preokret Flamenga za titulu šampiona Južne Amerike

Fudbaleri Flamenga napravili su nevjerovatan preokret i osvojili trofej Kopa Libertadores.
Sportski portali/Portal Analitika Izvor

Tim iz Brazila je pobijedio branioca titule, argentinski River Plejt, rezultatom 2:1.

Flamengo je osvojio svoj drugi trofej Kopa Libertadores u istoriji, prvi od 1981. godine.

Argentinci su bili bolji u prvom poluvremenu i iskoristili jednu od dvije šanse koje su stvorili, kada je Rafael Bore u 14. minutu savladao Dijega Alveša.

Flamengo je podigao nivo igre u nastavku i krenuo u napad. Franko Armani je fenomenalno odbranio udarac Evertona u 58. minutu, a sporan momenat desio se tri mintua kasnije.

Sudija je svirao penal za Brazilce, ali je uslinedilo gledanje VAR tehnologije. Poslije konsultacije sa VAR sobom odlučeno je da nema najstrože kazne.

Flamengo se nije predavao i nije gubio nadu, a sve to im se isplatilo za samo pet minuta kada je viđen nestvaran preokret na stadionu u glavnom gradu Perua.

Arasketa je u 89. minutu iskoristio nepažnju odbrane Rivera, probio po lijevom boku, a onda uposlio Gabrijela Barbosu koji je smjestio loptu u prazan gol za 1:1.

Nekoliko minuta kasnije isti igrač je pokazao zavidnu fudbalsku sposobnost, oslobodio se par čuvara i atraktivnim šutem bacio svoje navijače u delirijum.