Vaterpolo

Jadran odbranio trofej u dramatičnoj završnici

Vaterpolisti hercegnovskog Jadrana osvojili su Kup Crne Gore.

Oni su u finalu savladali ekipu Budve rezultatom 9:8 (1:1; 2:1; 2:3; 4:3 ), na bazenu podgoričkog SC „Morača“.

Novljani su tako došli do ukupno 30. nacionalnog trofeja, pored 15. trofeja prvaka države sada imaju isto toliko pehara osvajača Kupa države.

Prva četvrtina počela je napadom Budvana, ali bez gola. Na drugoj strani Dejan Lazović zaustavio je šut Jadrana. Isključenje Vladana Spaića iskoristio je Nikola Milardović za 0:1. Vlado Popadić bio je odličan za izjednačenje (1:1).  Isključenje Kanstantsina Avereke nijesu iskoristili Budvani.

Napadom Budve počela je druga četvrtina, a Dimitrije Obradović dobio je iskkjučenje koje nisu iskoristili izabranici Draga Pejakovića.  Isključenje Blagoja Ivovića iskoristio je odlično Uroš Vučurović za 2:1. Nezaustavljiv je bio i Vladan Spaić  (3:1). Nikola Milardović savladao je odbranu Novljana za 3:2. Isključenje Alekse Petrovskog nijesu iskoristili izabranici Petra Radanovića. Isključenje Kanstantsina Averke nisu Budvani iskoristili.

Budvani su započeli i treću četvrtinu. Isključenje Marka Vukmirovića Novljani nisu iskoristili, a u nastavku Blagoje Ivović nadigrao je odbranu Jadrana za 3:3. Sudija Veselin Mišković svirao je isključenje u paru za Vladana Spaića i Stefana Kovačevića. Filip Klikovac savladao je Jadran za 3:4. Brzo je uzvratio kapiten momaka sa Škvera, Marko Petković, golom za 4:4. Ali je i Branko Franeta bio bez greške za 4:5. Nisu Budvani imali rešenje za Vladana Spaića (5:5). Isključenje Blagoja Ivovića nije iskoristio Marko Petković. Isključenje Branka Franete nije iskoristio Kanstanstin Averka.

Četvrta četvrtina počela je napadom Jadrana, a Đuro Radović zatersao je mrežu gola Budvana za 6:5. Savo Ćetković iznudio je peterac, a nakon što je Petar Tešanović odbranio Nikola Milarodvić iskoristio je loptu koja mu se vratila i pogodio za 6:6. Isključenje Stefana Kovačevića iskoristio je neustrašivi Vladan Spaić za 7:6. Isključenje Nikole Brkića iskoristio je Nikola Milardović za 7:7.  Bez greške je bio i Đuro radović za 8:7. Isključenje Filipa Klikovca nisu iskoristili Novljani. Isključenje Nikole Milarodvića iskoristio je Đuro Radović za 9:7.  Isključenje Đura Radovića iskoristio je Marko Vukmirović (9:8).  Isključenje Đura Radovića nisu Budvani iskoristio, Marko Petković izblokirao je šut Budvana.

Utakmicu je sudio sudijski par Veselin Mišković i Siniša Matijašević, delegat je bio Željko Avramović.

PVK JADRAN CARINE: Petar Tešanović, Marino Čagalj, Vlado Popadić 1, Dimitrije Obradović, Dušan Banićević, Kanstantsin Averka, Petar Mijušković,  Danilo Radović, Đuro Radović 3, Vladan Spaić 3, Nikola Brkić, kapiten Marko Petković 1, Darko Đurović , Uroš Vučurović 1, trener Petar Radanović.

VK BUDVA: Dejan Lazović kapiten, Aleksa Petrovski, Savo Ćetković, Stefan Kovačević, Filip Klikovac 1, Nenad Dragović, Blagoje Ivović 1, Marko Vukmirović 1, Nikola Ivanović, Nikola Milarodvić 4, Petar Ćetković, Branko Franeta 1, Milija Mandić, Andrija Korać, trener Drago Pejaković.

Medalje i šampionski pehar uručio je gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković.

Inače, vaterpolisti Jadrana osvajači su Kupa Jugoslavije 1959. godine, kao i tri puta u državnoj zajednici Srbije i Crne Gore u sezonama 2003/04, 2004/05, 2005/06.

U nezavisnoj Crnoj Gori Novljani su devet puta bili najbolja ekipa Kup takmičenja: 2006/07, 2007/08, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16,  2016/17 , 2017/18  i 2018/ 2019 kada su u finalu lako nadigrali Budvu.