Mugoša i Hakšabanović za pobjedu "sokola" protiv Bjelorusije!

Crnogorska fudbalska reprezentacija savladala je Bjelorusiju rezultatom 2-0, u prijateljskom meču pred svojim navijačima pod Goricom.
A.P.
A.P.Autor

Bjelorusija je bolje otvorila meč i na samom startu imala priliku, kada je Vitalij Lisakovič bio sam ispred crnogorskog gola, ali je Vujačić uspio da ga izblokira.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića poveli su sjajnim golom Stefana Mugoše u 8. minutu. Povisio je i postavio konačan rezultat meča (2:0) - Sead Hakšabanović u 14. minutu, nakon pasa Marka Vešovića.

Imali su "sokoli" još šansi za gol - priliku da poveća prednost domaćih imao je Igor Vujačić u 22. minutu, ali je njegov udarac glavom zaustavio bjeloruski golman Sergej Černik. Stoprocentnu priliku je imao i Hakšabanović u 28. minutu, ali je šutirao preko gola.

Mugoša je u samom finišu prvog poluvremena imao veliku šansu, nakon solo prodora i dva efektna driblinga, ali je bjeloruski golman bio siguran, kao i minut kasnije nakon šuta Branislava Jankovića sa nekih 20-tak metara.

* * * * *

CRNA GORA - BJELORUSIJA 2:0 (8' Mugoša, 14' Hakšabanović)

90+2' Kraj meča, pobjeda CG!!!

90' Dva minuta preko 90-tog se igra

89' Šansa za Lapteva u 89. minutu, lopta ide preko gola

85' Čeka se kraj meča, tempo igre je oslabio, kiša u međuvremenu u PG

75' Peh za CG, Hočko se povrijedio nakon desetak minuta od ulaska na teren, Jovović ga mijenja; Prvotimac Sutjeske Darko Bulatović umjesto Hakšabanovića

73' Dvije nove izmjene u taboru "sokola", Mugoša ispraćen ovacijama napušta teren umjesto njega je Bećiraj u igri, Lagator ulazi umjesto Kojaševića

68' Bez većih uzbuđenja u nastavku meča, period je mirnije igre

63' Umjesto Vukčevića i Simića na terenu su Hočko i Kopitović

60' Prilika je za CG, ali Hakšabanović nije bio dovoljno precizan

46' Utakmica je nastavljena, bez izmjena u taboru "sokola"

CRNA GORA - BJELORUSIJA 2:0 (POLUVRIJEME)

45+1' Kraj prvog poluvremena u kome je CG dominirala i vodi sa 2-0

45' Odlična solo akcija Stefana Mugoše, ali Černik brani! Potom i šansa za Jankovića...

42' Finiš je prvog poluvremena, šansa nakon prekida za Bjelorusiju, Jablonski iz udaljenosti, lopta ide u gol aut

30' Prijete Bjelorusi iz prekida, Dragun zamalo neprecizan

28' Stoprocentna prilika za Hakšabanovića ali ništa od novog gola za "sokole"

22' je na stadionu pod Goricom Vujačić je tukao glavom nakon kornera ali je odbranio Černik

14' GOOOOOLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!! Hakšabanović na asistenciju Vešovića pogađa protivnički gol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8' GOOOLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mugoša glavom matira Černika za vođstvo CG!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5' Šansa za CG, Boljević ubacuje loptu u šesnaesterac ali se gosti brane

1' Utakmica je počela, 1.371 gledalac na tribinama, na startu prilika za Bjelorusiju preko Lisakoviča, ali je Vujačić dobar u defanzivi

* * * * * *

CG će igrati u sljedećem sastavu: Šarkić - Raspopović , Simić, Vujačić, Vešović - Janković, Vukčević - Boljević, Kojašević, Hakšabanović - Mugoša

cgsastav

Bjelorusija: Černik - Veretilo, Martinovič, Sačivko, Poljakov - Skaviš, Kisljak, Jablonski, Staševič - Lisakovič, Dragun