Arsenal razočarao u Gimaraešu

Fudbaleri Arsenala remizirali su na gostovanju kod portugalske Vitorije 1:1, u četvrtom kolu Grupe F Lige Evrope.

"Tobždije" su opet razočarale igrom, ali su bile na korak od pobjede u Gimaraešu, četvrte uzastopne u takmičenju.

Nakon 80 minuta mučenja, Arsenal ipak stiže do vođstva pogotkom Škodrana Mustafija, na centaršut Nikole Pepea iz slobodngo udarca.

Uslijedio je žestok pritisak domaćina, u posljednjem minutu meča Leo Bonatini propušta sjajnu šansu koja mu se ukazala na desetak metara od gola Arsenala.

Međutim, pritisak je ipak urodio plodom za Vitoriju. U prvom minutu nadoknade vremena Bruno Duarte postiže fantastičan gol na asistenciju Ročine.

Arsenal će ostati lider grupe i poslije ovog kola sa 10 bodova, ali je propustio šansu da dva kola prije kraja potvrdi plasman u narednu fazu.