Hajduk preko bizarnog gola do čela tabele (Video)

Fudbaleri Hajduka iz Splita pobijedili su u 13. kolu HNL ekipu Slavena sa 2:0, ali o tom drugom pogotku dugo će se pričati.

Riječ je možda o jednom od najbizarnijih golova u istoriji hrvatskog fudbala, a postigao ga je Josip Juranović u 74. minutu.

Hajduk je vodio pogotkom Žaira iz 14. minuta kada su gosti poslije velike greške golmana Splićana Josipa Posaveca u 74. minutu imali praktično zicer za izjednačenje.

Glavčić je šutirao u prazan gol, ali je golman Splićana nekako uspio loptu da skrene rukom do stative, dok je on sam završio u mreži.

Igrači Slavena su se počeli da slave izjednačenje, vjerujući da je Glavčić postigao gol, a slavlju se pridružio i golman Slavena Antonio Ježina.

Otrčao je da slavi sa saigračima, uvjeren da je 1:1 što je bilo ispisano i na semaforu u živom prenosu.

Međutim, igrači Hajduka su iskoristili zabunu, krenuli u kontru posline čega je Juranović lako postigao gol za 2:0.

Hajduk je poslije ove pobjede na čelu tabele sa 27 bodova.