"Plave" startovale porazom

Rukometašice Budućnosti poražene su u "Morači" od Bresta 35 - 32 na startu nove sezone Lige šampiona.

Izabranice Dragana Adžića vodile su na poluvremenu (17 - 16) ali zbog pada u igri u drugih pola sata utakmice upisale su poraz.

Francuska ekipa odlično je funkcionisala u drugom poluvremenu i od minusa od tri gola (23:20) počela da slama otpor “plavih”.

Tim iz Bretanje je u finišu susreta izgledao bolje, imao smireniju završnicu, bolje realizovao napade i zasluženo stigao do trijumfa.

Francuski tim do pobjede vodile su Ana Gros sa sedam i Paolin Koatan sa šest, dok su po pet golova postigle Monika Kobilinska, Kora Lasar i Evgenija Minevskaja.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Đurđina Jauković sa osam, dok su Jovanka Radičević i Majda Mehmedović postigle po šest golova.

Nažalost, ono po čemu su "plave" prepoznatljive, a to je čvrsta odbrana, večeras nije došlo do izražaja i moraće da traže prve bodove već u narednom kolu na gostovanju Bitinghajmu u Njemačkoj.