Hofenhajm šokirao Bajern

Fudbaleri Hofenhajma priredili su veliko iznenađenje u sedmom kolu njemačke Bundeslige, savladavši Bajern u Minhenu sa 2:1.
Sportski portali Izvor

Gostujući tim je u vođstvo doveo Sagris Adamjan u 54. minutu susreta.

Bajern je u prvom poluvremenu imao nekoliko odličnih šansi, a u nastavku je do poravnanja uspio doći u 72. minutu preko Roberta Levandovskog.

Sva tri boda Hofenhajmu donosi Adamjan svojim drugim golom na meču u 79. minutu.

Kiks Bavaraca nije iskoristila Borusija iz Dortmunda koja je kao gost odigrala sa Frajburgom 2:2.

Vodili su gosti od 20. minuta sjajnim golom Aksela Vicela, ali je poravnanje domaćima donio Valdšmit u 55. minutu.

Ipak, novo vođstvo "Milionerima" obezbijedio je Ačraf Hakimi u 67. minutu, ali je konačnih 2:2 postavio Roman Burki autogolom u 89. minutu.

Bajer iz Leverkuzena je pred svojim navijaima odigrao 1:1 sa Lajpcigom, dok je Majnc kao gost savladao Paderborn sa 2:1.

Na tabeli Bajern, Lajpcig, Frajburg i Bajer dijele prvo mjesto sa po 14 bodova, dok Borusija ima dva manje.