Tenis

Đoković u polufinalu turnira u Tokiju

Najbolji teniser na svijetu, Novak Đoković, savladao je Francuza Luku Puja sa 2:0, po setovima 6:1, 6:2, u četvrtfinalu turnira u Tokiju.

Već na startu meča, Đoković je sigurnom igrom oduzeo prvi servis-gem protivnika.

A potom je sredinom seta rutinski došao i do drugog brejka za ubjedljivu prednost. Onda je set priveo kraju u svoju korist sa 6:1 za vođstvo od 1:0 u setovima.

U nastavku se situacija ponovila i u drugom setu, a teniski as je sa 6:2 u drugom setu bez velikih problema došao do plasmana u polufinale turnira u Tokiju.

Đoković je tako za samo 50 minuta igre dobio i treći ovogodišnji međusobni susret sa Pujom, koga je savladao i na turnirima u Sinsinatiju i na Australijan openu bez izgubljenog seta.

U polufinalu Novak će igrati protiv boljeg iz susreta između Belgijanca Gofena i Korejca Čunga.