Bajern ubjedljiv, PAO porazio Zvezdu

Bajern, kojeg sa klupe predvodi Dejan Radonjić, pobjedom je otvorio Evroligu - Bavarci su na svom terenu bili ubjedljivi protiv Armanija 78:64.
euroleague.net
Sportski portali Izvor

Vladimir Lučić je bio najefikasniji sa 18 poena, Nihad Đedović je ubacio 16.

Luis Skola je na povratku u Evroligu postigao 17 koševa, dobro ga je pratio Serhio Rodriges sa 14 pogodaka.

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Crvenu zvezdu večeras u Atini sa 82:87 u prvom kolu Evrolige.

Ekipa Milana Tomića dobro je igrla u uvodnih 10 minuta, u jednom trenutku stigla je i do prednosti od devet poena, ali je PAO uspio da se vrati preko Nika Kalatesa.

Atinjani su i u drugoj četvrtini igrali u boljem ritmu, a veliki problem za crveno-bijele je predstavljao problem sa centarskom pozicijom, pošto je Majkl Odžo već u drugoj dionici napravio pet faulova.

PAO je u trećoj četvrtini u potpunosti nadigrao Zvezdu, koja je djelimično u posljednjoj dionici uspjela da uhvati priključak, ali i ne da izbjegne poraz.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kalates sa 21 poenom, dok je Dešon Tomas ubacio 18.

U ekipi Zvezde istakao se Džejms Gist sa 22 poena, dok su Stratos Perperoglu i Bili Beron postigli po 15.

Zvezda će narednog četvrtka u Beogradu dočekati Fenerbahče, dok PAO gostuje Asvelu.

Himki je bio bolji od Makabija na svom terenu 89:83.

Aleksej Šved je predvodio Ruse sa 22 poena, Entoni Gil je dodao 18, Janis Tima sa 17,a Jonas Jerebko 14 koševa.

U poraženom timu bolji od ostalih bio je Tarik Blek sa 17 poena.