Liverpul izbjegao blamažu na Enfildu, preokret Barse

Fudbaleri Barselone savladali su Inter na "Nou Kampu" nakon preokreta sa 2:1, dok je Liverpul jedva izašao na kraj sa Salcburgom na "Enfildu" 4:3, u mečevima drugog kola Lige šampiona.
Sportski portali Izvor

Liverpul je sjajno počeo meč sa Salcburgom, vodio 3:0, ali su uporni Austrijanci izjednačili. Ipak, Mo Salah se pobrinuo da bodovi ostanu na “Enfildu”.

Derbi večeri Lige šampiona pripao je Barseloni. Rani gol Lautara Martinesa, već u trećem minutu, najavio je dobru igru Intera u Kataloniji.

Ređale su se šanse pred golom Ter Štegena, spašavao se njemački golman, malo su i neprecizni bili “neroazuri” i Barsa je imala aktivan rezultat.

Luis Suarez je u nastavku meča najprije bombom sa 17 metara izjednačio, da bi u finišu poslije akcije Mesija donio Barsi prvi trijumf u Ligi šampiona ove sezone.

Barsa u narednom kolu putuje u Prag na gostovanje Slaviji, dok Inter dočekuje Borusiju Dortmund.