Budućnost zaustavljena u polufinalu ABA Superkupa

Košarkaši Budućnost Voli poraženi su večeras u polufinalnoj utakmici ABA superkupa od Cedevite rezultatom 103:75

Plavi su protiv obnovljenog Zagrebačkog kluba odigrali slabu i neorganizovanu utakmicu., a čoša odbrana dozvolila je ogroman broj lakih poena.

Do poluvremena smo gledali izjednačenu igru, a onda je crnogorski predstavnik potpuno stao. Ekipa iz Ljubljane je pred posljednjih deset minuta stekla velikih 17 poena prednosti, koje je na kraju uvećala na ogromnih +28! Poptuno je zakazao šut za tri poena kod "plavih", svega četiri pogođene iz 18 pokušaja.

Kod pobjednika po 15 poena ubacili su Botrajt i Stipanović, a po 14 Miler i Blažič, a Simović 13. Kod Budućnosti Kobs 17, Martin 13, Mejers 10, Popović i Ilić po 9.