Nevjerovatan preokret Eibara protiv Sevilje (VIDEO)

Fudbaleri Eibara pobijedili su Sevilju na svom stadionu rezultatom 3:2 u utakmici 6. kola španske Primere.

Poslije odigranih prvih 45 minuta djelovalo je kao da se Sevilji smiješi nova laka pobjeda i sigurna tri boda na gostovanju Eibaru.

Lukas Okampos je već u 11. minutu utakmice doveo Sevilju do vođstva, kada je sjajno protrčao po desnom boku i izbio sam pred golmana Dmitrovića za lakih 1:0 u korist Andalužana.

Nije se dugo čekalo za novo uzbuđenje, pošto je Oliver Tores u 33. minutu bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i iz peterca postigao drugi gol Sevilje.

U drugom poluvremenu, Fabijan Oreljana je iznudio jedanaesterac. Prihvatio je odgovornost, izveo ga i pogodio, da bi dao Eibaru nadu da se vrati u utakmicu. Samo 11 minuta kasnije, Pedro Leon donosi izjednačenje, da bi kompletan preokret postavio Hoze Anhel u 82. minutu utakmice.

Eibaru je ovo prva pobjeda u šampionatu Španije u sezoni 2019/20, dok su fudbaleri Sevilje upisali drugi poraz.