Partizan u polufinalu ABA Superkupa (VIDEO)

Košarkaši Partizana ubjedljivo su savladali ekipu Mege sa 86:73 u meču ABA Superkupa, koji se igra u Zagrebu. Crno-bijeli su se plasirali u polufinale takmičenja, gdje će im protivnik biti bolji iz duela Crvene zvezde i Primorske.
RTSIzvor

Talentovana ekipa Mega Bemaksa dobro je otvorila meč, ali je uspjela je da se rezultatski drži samo u prvoj četvrtini, koja im je pripala rezultatom 21:18.

Na žalost trenera Milojevića, od tog trenutka počela je dominacija Partizana, koji brzo stiče i povećava prednost.

Početkom i sredinom treće četvrtine Partizan je došao do 25 poena prednosti, koju su do kraja meča bez ikakvih problema crno-bijeli odbranili. Mege je uspjela na krilima Tanaskovića i Trifunovića da smanji na deset razlike u posljednjoj dionici, ali ne i da se još više rezultatski priključi.

Debitantski nastup u zvaničnim utakmicama za Partizan upisali su Volden, Peiners, Tomas, Mozli i Parahuski.

Najefikasniji u redovima ekipe koju sa klupe predovi Andrea Trinkijeri bili su Pejdž sa 21, Birčević sa 16 i Tomas sa 15 poena.

Kod Mege istakli su se Simonović sa 17, Atić sa 11 i Trifunović sa deset postignutih poena.