Ubjedljiv trijumf Budućnosti protiv Splita u “Morači”

Košarkaši Budućnost Voli slavili su u poslednjoj provjeri pred start ABA Superkupa.

Plavo bijeli su u SC "Morača" slavili protiv ekipe Splita rezultatom 94:70.

Budućnost je sjajnom igrom u drugom dijelu meča slavila protiv ekipe Splita. Nakon prvih deset minuta rezultat je bio 21:19. U prvoj dionici najbolji igrač u ekipi Budućnosti bio je Hassan Martin koji je u prvom kvartalu postigao 7 poena.

U drugoj četvrtini viđena je ujednačena borba dvije ekipe, da bi izabranici Slobodana Subotića u drugom poluvremenu slomili otpor gostiju i zasluženo slavili rezultatom 94:70.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Petar Popović koji je postigao 16 poena uz dvije pogođene trojke iz dva šuta. Popovića je u stopu pratio i novajlija, Hassan Martin koji je upisao 15 poena pri čemu je dodao 5 skokova, jednu ukradenu loptu i jednu rampu. Martins Meiers i Scot Bamforth su upisali po 13 poena.

Svi igrači Budućnosti upisali su se u listu strijelaca.

Košarkaši Budućnosti preksjutra putuju u Zagreb, gdje ih očekuje ABA Superkup. Plavi u prvom kolu Superkupa igraju sa ekipom Cibone 27. septembra.