Crnogorski atletski veterani osvojili devet medalja

Od 19.09 -22.09 je u Bukureštu -Rumuniji održano 29.Balkansko prvenstvo u atletici za veterane, gdje su naši učesnici njih šest, postigli veoma dobre rezultate..Osvojeno je ukupno 9 medalja od čega 6 zlatnih i 3 bronzane.

Najtrofejniji veteran je bio Lazar Sekulić koji je u kategoriji M-70 osvojio 3 prva mjesta i jedno treće . Na 400m je bio rezultat (1:18,70),  800m(2:58,16) i na 2000m steeplechase (10:04,17). Treće mjesto Lazar je osvojio na 1500m.Sekulić je pokazao da se nalazi u izvanrednoj formi, što pokazuju i njegovi vrijedni rezutati.
Drugi nas najtrofejniji veteran je bio Branko Vučinić, koji je u istoj kategoriji kao Sekulić M-70, osvojio dvije medalje i to zlato u skoku motkom i treće mjesto u troskoku.
Veselin Petrušić se u veoma jakoj i brojnoj konkurenciji u M-45 kaegoriji, morao zadovoljiti trecim mjestom na 3000m stipl.
Naši bacači su imali takodje jaku konkurenciju u kategoriji M-50 , gdje je Dejan Živković bio neprikosnoven u bacanju kugle i sa rezultatom od 13:32 m osvojio svoju prvu svoju zlatnu medalju na Balkanskom prvenstvu.
Može se reći da je po tablicama najvredniji rezultat postigao debitant ovog takmičenja Tanasije Kujundzić koji je u kategoriji M-55 bacio kuglu od 6kg  14:46m i osvojio ubedljivo prvo mjesto.
Naša jedina veteranka u kategoriji M-50, Margita Stijepović se morala zadovoljiti 4 mjestom u bacanju kugle.
Veterani se zahvaljuju   Sixt rent car-u firmi AAA-1  Rent, kao i Atletskom Savezu Crne Gore koji su im omogućili učesće na ovom takmicenju.