Granada pobijedila Barselonu za prvo mjesto na tabeli!

Fudbaleri Barselone doživjeli su šok u Granadi i pretrpjeli poraz od istoimenog tima rezultatom 2:0 u petom kolu LaLige.

Granada je pobjedom, trećom u sezoni, izbila na prvo mjesto španskog prvenstva, dok je Barselona drugim porazom ostala na sedmom mjestu.

Ovo je bio drugi poraz Barse na gostovanju bez postignutog gola ove sezone, nakon što su na otvaranju LaLige izgubili od Bilbaa sa 1:0.

Granada je došla do vođstva već u drugom minutu preko Aziza, ali niko nije očekivao da prednost domaćina ostane trajna.

Ipak, na poluvrijeme se otišlo sa "minimalcem" za Granadu, pa je Valverde morao da reaguje izmjenama – na teren su ušli Mesi i mladi Fati, umjesto Peresa i Žuniora.

Uprkos ulasku Mesija gosti su doživjeli novi šok. U 65. minutu sudija je pokazao na bijelu tačku u korist Granade, a poslije konsultacije sa VAR-om ta odluka je ostala na snazi.

Najstrožu kaznu izveo je Vadiljo koji je bio precizan za 2:0.

Do kraja meča Barsa je napadala, ali nije mogla do gola. Suares i Mesi su imali po jednu odličnu priliku, ali nije bilo spasa za goste koji su okvir gola uspjeli da pogode samo jedanput tokom svih 90+ minuta uprkos tome što su loptu imali u nogama 74 odsto vremena.

Atletiko Madrid je takođe doživio kiks pošto na svom terenu nije uspio da savlada Seltu iz Viga.

Te dvije ekipe remizirale su bez golova iako je Atletiko potpuno dominirao i uputio čak 20 šuteva ka golu rivala.