Real izbjegao blamažu

Fudbaleri Real Madrida upisali su trijumf protiv Levantea sa 3:2 u četvrtom kolu LaLige.
Sportski portali Izvor

Real je imao sve u svojim rukama, a onda umalo ispustio pobjedu pred navijačima na "Santjago Bernabeu".

Ekipa Zinedina Zidana bila je konkretna u prvom poluvremenu i imala ogromnih 3:0.

Strijelac prvog gola bio je Benzema u 31. minutu, a šest minuta kasnije ponovo je bio u centru pažnje. Na 3:0 povisio je Kasemiro u 40.

Loše izdanje u prvih 45 minuta nije uticalo na goste. Fudbaleri Levantea su u nastavku dva puta šutnuli u okvir gola Tiba Kurtoe i dva puta bili precizni.

U 49. minutu pozajmljeni igrač Madriđana Borha Majoral je bio strijelac, da bi u 75. Gonsalo Melero unio nemir u redove "kraljevskog kluba".

Veliku priliku Levante je imao u 93. minutu, kada je heroj mogao da bude Majoral. On je šutirao, ali je Kurtoa fenomenalno odreagovao i spriječio pogodak.