Amerikanci okončali Mundobasket "za zaborav" pobjedom nad Poljskom

Košarkaši SAD pobijedili su Poljsku rezultatom 87:74 i zauzeli sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Jedna od najgorih selekcija SAD od kada ta zemlja šalje NBA košarkaše na Mundobasket prvenstvo je zabilježila Pirovom pobedom.

Poljska je ostala bez još jednog iznenađenja, ali nije pokvarila fenomenalan utisak koji je ostavila u Kini.

Podsjetimo, SAD su ranije obezbijedile učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju kao jedna od dvije najboljeplasirane ekipe iz Amerika, dok će Poljska, kao i Srbija, tražiti šansu putem kvalifikacija.

Amerikanci su bili znatno bolji u prvom poluvremenu i dominirali u prvih 20 minuta. Šut ih je išao, pogađali su trojke, a poene su timski "podijelili".

Prvo poluvrijeme nije bilo pretjerano kvaliteteo. Iako su pogođeni neki teški šutevi, nije bilo previše timskih akcija, pogotovo sa strane SAD, ali je njihov individualni kvalitet došao do izražaja.

Ponitka je bio najbolji kod Poljaka a pomalo se "ugasio" Sloter. Amerikanci su dodali gas u završnici druge četvrtine, iako su u prvoj napravili najveću razliku, pa na pauzu otišli sa +17 (47:30).