Prvo iznenađenje u Kini – Dominikana eliminisala Njemačku!

Košarkaši Njemačke izgubili šansu da se nađu u drugoj fazi Svjetskog prvenstva, pošto su poraženi od Dominikanske Republike 70:68.
Njemačka - Dominikanska Republika
Sportski portali Izvor

Njemačka je bila apsolutni favorit protiv ekipe iz Centralne Amerike, međutim odigrali su veoma slab meč i sada im slijedi borba od 17. do 32. mjesta.

"Panceri" su u prvom kolu izgubili od Francuske, a sada i od Dominikane, što da se neće boriti za visok plasman u Kini.

Dominikana je od starta meča pokazala da će biti tvrd orah, u drugoj četvrtini su se razigrali, a "Panceri" nijesu uspjeli u nastavku da slome otpor protivnika.

U četvrtoj četvrtini Njemačka je gubila sedam poena na tri minuta do kraja, ali su uz pomoć slobodnih bacanja uspjeli da se vrate u igru. Ušlo se u posljednji minut s prednošću Dominikane.

Izabranici Nestora Garsije nijesu uspjeli da iskoriste posljednji napad i "Panceri" su imali napad za pobjedu. Loptu je uzeo Denis Šruder i sve upropastio. Išao je na prodor, ali nije želio da završi na obruču, već je izbacio težak pâs za Bartela.

Krilni centar minhenskog Bajerna nije uspio da pogodi i uslijedilo je veliko slavlje Dominikanske Republike.

Do pobjede ih je predvodio Viktor Lis sa 17 poena, Eloj Vargas je ubacio 16, dok je Ronald Roberts postigao 10 poena.

Kod Njemaca najefikasniji bio je Šruder sa 20 poena, ali je iz igre šutirao očajnih 5/18.

U posljednjem kolu Njemačka igra protiv Jordana, dok se Francuska sastaje sa Dominikanom.