Gvardiola zaustavio Real (VIDEO)

Real Madrid je u drugom kolu La Lige igrao neriješeno sa Valjadolidom na "Santjago Bernabeu" rezultatom 1:1.
Sport klubIzvor

Real je tokom cijelog meča imao terensku inicijativu i veliki broj prilika, ali je tek u 82. minutu uspio da slomi otpor gostiju.

Benzema je sjajno šutirao iz okreta sa ivice šesnaesterca i drugim golom u sezoni donio prednost kraljevskom klubu.

Ipak, hrabri Valjadolid se nije predavao i šest minuta kasnije uspio je da stigne do izjednačenja.

U brzom kontra-napadu, Oskar Plano je idealno uposlio Serđija Gvardiolu, a ovaj proturio loptu kroz noge Kurtoi za veliko slavlje gostiju.

Tim Valjadolida je tako pokazao kakav karakter ima, pošto je u prethodnom kolu takođe pogotkom u samom finišu stigao do pobjede na gostovanju Betisu.