Crna Gora poražena od Francuske iako je vodila tokom tri četvrtine

Muška seniorska košarkaška reprezentacije Crne Gore poražena je večeras u Lionu od reprezentacije Francuske sa 80:72. Naš tim je pružio odličnu igru tokom većeg dijela utakmice.

Naša reprezentacija je pružila žestok otpor favorizovanim Francuzima jer je na poluvremenu vodila sa 43:36. Prednost su naši momci imali sve do posljednje četvrtine, kada su evidentno svježiji Francuzi dodali gas i savladali našu selekciju.

Naši momci su odigrali sjajno prvo poluvrijeme koje su riješili u svoju korist sa sedam poena razlike.

Uoči posljednjih deset minuta, naš tim je vodio 59:51, ali je kao i na startu trećeg perioda prednost vrlo brzo istopljena, izuzetno agresivnom francuskom odbranom na ivici faula.

Za samo tri minuta i 15 sekundi, francuski tim je napravio je seriju 14:2, da bi sa dvije vezane trojke Tupana i Furnijea stigao do 71:63 i priveli meč kraju.

U našem timu Nikola Vučević (10sk) i Bojan Dubljević su ubacili po 12 poena, 11 Derek Nidam, osam Marko Todorović, po sedam Nikola Ivanović i Dino Radončić.

U francuskom timu najbolji su bili Nikolas Batum sa 18 i Evan Furnije sa 17 koševa.

Crna Gora sjutra od 18 sati odmjeriće snage sa Argentinom koja je danas poražena od Brazila.