Čelsi nokautiran na Teatru snova

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Čelsi sa 4:0 na svom terenu u prvom kolu Premijer lige.
Photo by Michael Regan/Getty Images

'Crveni đavoli' nisu bili dominantni kada je riječ o statističkim parametrima, ali su maksimalno koristili svaku šansu koja im se ukazala.

Bio je to meč u kome je Frenk Lampard debitovao na klupi Plavaca. Čelsi je igrao ofanzivnije, iamo je više vremena loptu u nogama i uputio je više šuteva ka golu rivala. Ipak, u nekoliko prilika gosti iz Londona su pogodili okvir gola, dok je u drugim odlično reagovao De Hea.

Već u 18. minutu su domaći poveli, pošto je Rašford bio precizan sa bijele tačke. Kazneni udarac skrivio je Zuma. Uprkos tome što su Plavci konstantno pokušavali da dođu do pogotka, nisu mogli. Prednos Junajteda udvostručio je Marsijal u 65. minutu, da bi samo minut kasnije Rašford još jednom bio siguran za 3:0.

Konačni rezultat postavio je debitant Danijel Džejms u 81. minutu.

Junajted u narednom kolu igra protiv Vulvsa, dok Čelsi u sredu očekuje UEFA Superkup protiv Liverpula, a onda duel sa Lesterom.