Ajaks preživio pakao Soluna

U derbiju trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Solunu PAOK i Ajaks odigrali su 2:2. Karabag je slavio u gostima protiv kiparskog šampiona APOEL 2:1.
PAOK
PAOK
Sportski portali Izvor

Igrači i navijači grčkog šampiona imaju za čim da žale. Kod oba gola Ajaksa odbrana crno-bijelih napravila je ozbiljne greške.

Prvi pogodak, kojim su Kopljanici došli do vođstva u 10. minutu, pripsan je Hakimu Zijehu, koji je šutirao direktno iz slobodnog udarca na gol Paskalakisa.

Međutim, usput je loptu glavom zahvatio defanzivac domaćih Janulis i tako kumovao golu.

PAOK je u samo sedam minuta potpuno preokrenuo rezultat. U 32. minutu Janulis je sjajno centrirao, a izuzetnim udarcem engleski internacionalac Čaba Ekpom zatresao mrežu, dok je u 39. minutu Matos najviše skočio poslije centaršuta Bizvara i hirurški precizno šutirao u donji desni ugao gola Onane.

Ajaks je ipak došao do odličnih 2:2 i to uz dosta sreće. Nakon ubačaja s desne strane, očajno je intervenisao Varela, koji je loptu odbio samo do Huntelara, kome sa pet metara nije bilo teško da zatrese mrežu i obezbijedi sjajan rezultat pred revanš u Amsterdamu.

APOEL je neprijatno iznenadio domačće navijače, pošto je poražen u Nikoziji od šampiona Azerbejdažana Karabaga 2:1.

Emrel je doveo goste u vođstvo u 54. minutu, a prednost je duplirao Magaj Gej 15 minuta kasnije.

Jedini gol za Kiprane postigao je Merkis u petom minutu nadoknade.