Sančova lekcija Bajernu, Milionerima prvi trofej

Borusija iz Dortmunda osvojila je prvi trofej ove sezone u Njemačkoj, pošto je u superkupu savladala najvećeg rivala minhenski Bajern 2:0.
Agencije/Portal AnalitikaIzvor

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a najbliža golu bila je Borusija, tačnije Pako Alkaser. Nojer je napravio veliku grešku tako što je previše izletio, a Španac je loptu poturio pored njega, međutim otišla je pored stative za nekoliko centimetara.

Krenula je Borusija još jače u drugom dijelu i rezultat je bio vidljiv već u 48. minutu. Odlično je prošao Džejdon Sančo po desnoj strani, lijepo proigrao Alkasera, koji je bio milimetarski precizan sa šesnaest metara. Konačnih 2:0 postavio je u 69. minutu Džejdon Sančo, koji je iskoristio izuzetnu brzinu, napravio solo akciju i rutinski matirao Manuela Nojera.

Ovo je Borusiji šesto slavlje u superkupu, prvo od 2014. i došli su na samo pobjedu od Bajerna, koji je slavio u poslednja tri navrata.