Crna Gora zaustavljena u osmini finala prvenstva Evrope

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore je zaustavljena u osmini finala Eurobasketa. Izabranice Jelene Škerović poražene su večeras od Velike Britanije rezultatom 92:71

Kao protiv Švedske i Francuske tako je tekao i večerašnji duel sa Velikom Brianijom. Puno oscilacija u igri uz samo nekoliko odličnih momenata nije ni blizu dovoljnog da bi se u osmini finala savladala Velika Britanija. Izabranice Jelene Škerović su u par navrata uspjele da se vrate meč i da drže priključak ali onda su uslijedile mini serije koje su povećavale rezultat do potpunog pada u igri crnogorskih košarkašica.

Nakon prvih 10 minuta igre na mini pauzu crnogorske košarkašice su otišle sa osam poena zaostatka. Najviše problema od početka je pravila Temi Fagbenle a sjajno izdanje je najavila već u prvih 10 minuta meča kada je upisala 11 od 22 poena VB. U drugoj četvrtini probudile su se crnogorske košarkašice, te su serijom od 8:0 uspjele da izjednače rezultat i u jednom trenutku čak i povedu. Nažalost, prednost je kratko trajala jer su Britanke ubrzo uspjele da vrate rezultat u svoju korist. ''Crvene'' su ipak uspješno držale priključak i na odmor otišle sa samo 3 poena zaostatka.

Drugo poluvrijeme donijelo je staru priču. Uslijedio je novi pad u igri naših reprezentativki koje su ovaj dio meča izgubile sa 25:19, da bi u posljednjih 10 minuta meča kontrolu nad igrom u potpunosti prepustile Britankama. Tek po koji poen su naše košarkašice uspjele da ubace dok su košarkašice VB održavale prednost i rutinski privele meč kraju za konačnih 92:71.

Najbolja u selekciji Velike Britanije bila je Temi Fagbenle sa 29 poena, 4 skoka i dvije asistencije, dok se kod nas istakla Božica Mujović sa 16 poena dva skoka i asistenciju više.

Napokon poeni za Crnu Goru. Mujović pogađa 65:77

Nesportski faul Božice Mujović, Samuelson koristi bacanja, zaustavljen dodatni napad 63:77

Britanke uvećavaju prednost. Grin za 63:75

Ponovo pogađa krilni centar Velike Britanije 63:73

Fegbenle sa distance 63:71

Trojkom otvara Mujović posljednju četvrtinu 63:69

Kraj treće četvrtine. Ponovo lošije izdanje naših košarkašica. Mnogo bolje je Velika Britanija otvorila drugo poluvrijeme, odmah su krenule sa mini serijom i stekle prednost koju su održavale do kraja treće četvrtine. Britanke su treći dio meča pobijedile sa 25:19.

Upisuje sada trojku Vanderval 42:55

Ponovo vežu naše protivnice poene, prvo Vanderval pa Fagbenle 42:52. Tajmaut Škerović

Otvaraju Britanke drugo poluvrijeme, da bi Vučetić pogodila jednom sa penala 42:48

Kraj druge četvrtine. Mnogo bolje izdanje crnogorskih košarkašica u drugih 10 minuta meča. Izabranice Jelene Škerović su eksplozivno otvorile drugu četvrtinu i napravile seriju od 8:0 čime su izjednačile rezultat. Ubrzo nakon toga uslijedilo je i prvo vođstvo naših košarkašica. Nažalost, prednost je kratko trajala jer su Britanke ubrzo uspjele da vrate rezultat u svoju korist, ali su ''crvene'' uspješno držale priključak te na odmor idu sa samo tri poena zaostatka 41:44

Prvo izjednačenje, Pašić iz ugla za tri poena 22:22

Odličan početak druge četvrtine. Prvo je trojkom otvorila Aleksić, te je potom Pašić ukrala loptu i lansirala Vučetić koja je iskoristila svoju priliku 19:22

Kraj prve četvrtine. Nakon prvih 10 minuta igre na mini pauzu crnogorske košarkašice idu sa osam poena zaostatka. Za sada najviše problema pravi Temi Fagbenle koja je upisala pola poena (11) za Veliku Britaniju. U našoj reprezentaciji istakla se Milica Jovanović sa 7 poena

Mujović pravi mini seriju i smanjuje na 6:9

Milica Jovanović upisuje prve poene za našu selekciju. Odmah na kon toga uzvraća Fagbenle 2-9

Odmah na startu meča serija Britanije od 7-0, koju trojkom kruniše Samuelson. Tajm-aut Škerović

Nakon još jednog neuspješnog napada prve poene na meču upisuje Fegbeni

Britanke su imale prvi napad koji se završio neuspješno, ali je nakon toga Božica Mujović promašila šut za tri poena

Ženska košarkaška selekcija Crne Gore igra sa Velikom Britanijom utakmicu za prolaz u četvrtfinale Eurobasketa. Do osmine finala crnogorske košarkašice su stigle nakon pobjede nad Češkom od 13 razlike, a prije toga su poražene u prve dvije ukamice od Švedske (67:51) i Francuske (88:53).