Lautaro i Aguero odveli Argentinu u četvrtfinale

Fudbaleri Argentine savladali su Katar sa 2:0 u trećem kolu grupe B Kopa Amerike.
Sportski portali Izvor

"Gaučosi" su tako nakon ove pobjede osigurali plasman u četvrtfinale šampionata Južne Amerike.

Nije Argentina odigrala naročito dobru utakmicu, ali je za razliku od prva dva kola uspjela da zabilježi vrlo vrijednu pobjedu.

Prvi gol Argentinci su postigli u četvrtom minutu kada je pogodio napdač Intera Lautaro Martinez.

Imala je Argentina još šansi, ali je na drugi gol čekala sve do 82. minutu kada je pogodio Serhio Aguero na asistenciju Paola Dibale.

Na ruku im je išao i rezultat sa utakmice Kolumbija-Paragvaj koju su Kolumbijci dobili sa minimalnih 1:0 golom Kueljara.

Kolumbija je završila grupnu fazu sa maksimalnih devet bodova, Argentina ima četiri, Paragvaj dva, a Katar jedan bod.

Argentinci će u četvrtfinlu igrati protiv Venecuele.