Crna Gora ubjedljivo poražena u Češkoj

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Češke u Olomucu 3:0, u utakmici četvrtog kola A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
FSCG
FSCG

To je drugi poraz „sokola“ u kvalifikacijama, nakon što su izgubili i pred svojim navijačima od Engleske 5:1. Češka je, s druge strane, zabilježila drugi uzastopni trijumf.

1006ceskacrnagora5

Domaći tim večeras je u potpunosti kontrolisao tok meča, i na kraju ostvario rutinsku, ubjedljivu pobjedu. Crna Gora je, istina, u prvih petnaestak minuta bila agresivnija i bolja u polju, ali je to praktično sve što je pokazala u prvom dijelu.

Česi su poveli u 18. minutu. Jankto je, nakon ubacivanja Kadržabeka, uhvatio volej iskosa s lijeve strane, a lopta je našem golmanu Mijatoviću prošla ispod ruke.

Sokoli“ su se trgnuli nakon primljenog gola, Mugoša i Vešović bili su u dobrim pozicijama – na ivici kaznenog prostora – da ugroze gol protivnika, ali su šutirali loše. Česi nakon toga preuzimaju inicijativu. Do kraja poluvremena Šik i Kral imali su dobre šanse, ali je Crna Gora ostala u igri zahvaljujući dobrim odbranama Mijatovića.

1006ceskacrnagora4

Na startu drugog dijela, u 49. minutu, Češka je udvostručila prednost poslije naše nove greške. Šik je predriblao Vujačića u kaznenom prostoru, centrirao po zemlji u peterac, a Kopitović uklizao i ugurao lotpu u naš gol.

Selektor Džudović je uvođenjem Jankovića i Savićevića pokušao da promijeni ritam utakmice, ali su naši momci i dalje jalovo napadali. Ipak, u 71. minutu imali su najbolju priliku na meču, koju, nažalost, nisu uspjeli da realizuju. Jovović je, nakon greške odbrane domaćeg tima, izašao sam pred protivničkog golmana i sa 12-13 metara šutirao pravo u njega.

sokoliceskafscgfudbalericg

Devet minuta kasnije, novi maler za naš tim. Sudija Bezborodov svirao je sumnjiv penal za Češku, nakon što je Vujačić srušio Šika u kaznenom prostoru nakon duela. Šik je realizovao jedanaesterac, za konačnih 3:0.

Češka sada ima šest bodova iz tri meča, a Crna Gora dva iz četiri utakmice.

1006ceskacrnagora3

ČEŠKA – CRNA GORA 3:0

Stadion Andruv, Olomuc.
Gledalaca: 12.500.

Sudija: Vladislav Bezborodov (Rusija).

Strijelci
1:0 – Jakub Jankto 18’, 2:0 – Boris Kopitović (ag) 49’, 3:0 – Patrik Šik (p) 79’

Žuti kartoni
Filip Novak, Marek Suhi, Patrik Šik – Češka
Marko Bakić, Igor Vujačić – Crna Gora

Češka: Tomaš Vaclik, Pavel Kaderabek, Ondrej Čelustka, David Pavelka, Lukaš Masopust (od 39. Jan Kopic), Jakub Jankto (od 75. Ladislav Krejči), Tomaš Suček, Marek Suhi, Patrik Šik (os 87. Libor Kozak), Aleks Kral, Filip Novak.
Selektor: Jaroslav Šilhavi.

Crna Gora: Milan Mijatović, Nikola Vukčević (od 66. Vukan Savićević), Boris Kopitović, Marko Vešović, Marko Bakić, Stefan Mugoša (od 84. Fatos Bećiraj), Igor Vujačić, Vladimir Jovović, Nebojša Kosović, Risto Radunović, Adam Marušić (od 60. Marko Janković).
Selektor: Miodrag Džudović.

TOK UTAKMICE:

Prvo poluvrijeme

Utakmica je počela, domaći tim krenuo je prvi s centra.

Radunović je odlično probio po lijevoj strani, ali su Česi spriječili da lopta dođe do Mugoše.

10ʼ Još nema dobre šanse na utakmici.

14ʼ Žuti karton za Filipa Novaka nakon prekršaja nad Vešovićem.

15ʼ Žuti karton i za Bakića

18ʼ Češka vodi 1:0. Jankto je uhvatio volej iskosa s lijeve strane, nakon ubacivanja Kadržabeka, a lopta je Mijatoviću prošla ispod ruke.

22ʼ Dva puta je Mugoša šutirao loše iz odlične pozicije, sa ivice kaznenog prostora.

23ʼ Dva žuta kartona za Čehe u dva minuta – prvi je zaradio Suhi, a drugi Šik.

30ʼ Odličan dribling Vešovića na ivici protivničkog šesnaesterca, ali je slabo šutirao.

32ʼ Dobar pokušaj Šika u padu, glavom, ali brani Mijatović.

39ʼ Prva izmjena na meču, i to u taboru domaćina: umjesto povrijeđenog Mastopusta u igru je ušao Jan Kopic.

44ʼ Kral je šutirao iz šesnaesterca, iskosa, s desne strane, ali je Mijatović odlično intervenisao.

45ʼ+1 Kraj prvog poluvremena.

sokoliceskacg

Drugo poluvrijeme

46ʼ Počelo je drugo poluvrijeme.

49ʼ Češka vodi 2:0. Šik je predriblao Vujačića u kaznenom prostoru, centrirao po zemlji u peterac, a Kopitović uklizao i ugurao lotpu u naš gol.

60ʼ Prva izmjena u našem sastavu: Marušića je zamijenio Janković.

63ʼ Žuti karton za Vujačića.

67ʼ Savićević ulazi umjesto Vukčevića.

71ʼ Velika šansa za Crnu Goru, ali Jovović je nije realizovao. Nakon greške odbrane Čeha, izašao je sam na protivničkog golmana i sa 12-13 metara šutirao pravo u njega.

74ʼ Strijalca prvog gola, Jankta, zamijenio je Krejći.

80ʼ Sudija je svirao sumnjiv penal za Češku, nakon što je Vujačić srušio Šika u kaznenom prostoru nakon duela. Vešović je zbog protesta dobio žuti karton.

81ʼ Češka vodi 3:0Šik je realizovao jedanaesterac.

83ʼ Bećiraj je ušao umjesto Mugoše.

88ʼ Šik izlazi iz igre, mijenja ga Kozak.

90ʼ + 3 Kraj utakmice.

Poznati su sastavi timova:

1006sastavi

Crnogorski fudbaleri bez pobjede su u dosadašnjem dijelu takmičenja, sa dva remija i porazom.

Bez pobjednika završeni su dueli sa Bugarskom  u Sofiji (1:1) i Kosovom u Podgorici (1:1), a jedini poraz doživjeli su pred svojim navijačima od Engleske 5:1.

Češka je, nakon startnog debakla na Vembliju od Engleske 5:0, u petak u Pragu pobijedila Bugarsku 2:1.