Tenis

Nadal neprikosnoveni kralj Pariza, 12. titula za Španca!

Rafael Nadal postao prvi teniser, bilo u muškoj bilo u ženskoj kategoriji, koji je 12. puta osvojio jedan turnir. Španac savladao Dominika Tima u finalu Rolan Garosa rezultatom 3:1 (po setovima 6:3, 5:7, 6:1, 6:1) i ispisao novu strnaicu istorije „bijelog sporta“.

Nadalu je do dvanaeste titule na Rolan Garosu bilo potrebno nešto više od tri sata.

Obojica su odmah od starta krenuli sa sjajnim tenisom. Igrali su se odlični poeni, publika je uživala, a prvi brejk vidjeli smo u petom gemu.

Austrijanac prvi je oduzeo servis Špancu, međutim "Bik s Maljorke" uzvratio je ribrejkom u narednom gemu.

Dominik je zatim imao šansu da ponovo oduzme servis Rafi, ali se ovaj izvukao i u narednom gemu uradio ono što nije uspio četvrti igrač svijeta.

Nadal u savršenom trenutku pravi brejk i potom ga u narednom potvrđuje za 6:3 (1-0).

Drugi set bio je drugačiji od uvodnog. Teniseri su lako dobijali gemove, trajali su (gemovi) nekoliko minuta i ubrzo smo stigli do 5:5.

Brejk prilika nije bilo sve do dvanaestog gema, kada je Nadal servirao za ostanak u drugom setu i taj-brejk. Špancu je tada neočekivano pala koncetracija, Tim je to iskoristio i oduzeo mu servis za 7:5 i 1-1 u setovima.