Hrvati savladali Vels za prvo mjesto u grupi

Fudbaleri Hrvatske savladali su Vels pred svojim navijačima u Osijeku sa 2:1 u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.
UEFA.com
UEFA.com
Sportski portali Izvor

"Vatreni" su u sjajnoj atmosferi u Osijeku poveli u 17. minutu autogolom Lorensa, a na 2:0 povisio je Ivan Perišić u 48. minutu.

Pogodak za goste postigao je Bruks u 77. minutu, ali gosti nijesu imali snage da dođu do još jednog pogotka i izjednačenja.

Hrvatska je sada nakon tri kola prva na tabeli sa šest bodova, Slovaci imaju tri boda, ali i meč manje, dok je Vels ostao na trećoj poziciji sa tri boda.

U okviru grupe H Island je bio bolji od Albanije sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Gudmundson u 22. minutu.

Islanđani su treći u grupi H sa šest bodova, dok je Albanija četvrta sa tri boda.