Remi "sokola" sa Kosovom, Mugoša izborio bod za CG

Podjela bodova pod Goricom. Selekcija Crne Gore odigrala je neriješeno sa Kosovom 1 - 1, u trećoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo bez prisustva publike.
A.P.
A.P.Autor

Nakon šokantne vijesti koja je uzdrmala "sokole" da neće biti selektora Ljubiše Tumbakovića na klupi našeg tima u većerašnjem meču, fudbaleri Crne Gore su startovali slabo, igrali nervozno u prvih 45 minuta.

Protivnik je kontrolisao meč, igrao borbeno, imao više loptu u nogama od domaćeg tima i bio konkretniji u napadu.

Takav pristup je brzo rezultirao golom - Rašica je u 24. minutu nakon duplog pasa jakim udarcem po zemlji donio vođstvo gostima.

Do kraja poluvremena domaći nijesu uspjeli da odgovore na igru protivničkog tima i na pauzu se pošlo pri rezultatu 1-0 za goste.

Izjednačujući i ujedno rezultat meča postavio je Stefan Mugoša golom u 69. minutu, kada je u padu glavom pogodio protivničku mrežu i donio bod Crnoj Gori.

Šest minuta kasnije CG je mogla do preokreta, ali je Fatos Bećiraj za dlaku bio neprecizan.

Kosovo je u drugom poluvremenu imalo tri velike prilike, ali Fidan Aljiti u 64, Elbasan Rašani u 78. i Amir Rahmani u 81. minutu, nijesu uspjeli da savladaju crnogorskog golmana Milana Mijatovića.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti već u ponedjeljak, duelom sa Češkom u Olomucu.

UŽIVO:

CRNA GORA – KOSOVO 1:1 (69' Mugoša, 24' Rašica)

90+4' KRAJ MEČA, PODJELA BODOVA POD GORICOM

Serija faulova i prekida u finišu meča

90+2' Korner za Kosovo, nakon nespretne reakcije Simića, ništa od ovog napada za goste

90' Faul Aljitija nad Mugošom, igraće se još 4 minuta

87' Boljević sa desne strane pokušava ali samo do Murića

85' Jovović umjesto Jankovića u igri

83' Žuti za Rašicu, pa za Simića zbog prigovora

81' Nakon udarca iz ugla Rahmani promašuje

80' Simić blokira šut, sviran je ofsajd za goste

77' Janković pokušava lijevom ali ne prolazi

74' Crna Gora u naletu, domaći osjećaju trenutak za preokret

71' Novi zicer, Bećiraj za dlaku pored gola

69' GOOOOOLLLLLL!!!!!!!!!!!! STEFAN MUGOŠA  pogađa glavom u padu, za izjednačenje, na centaršut Jankovića!!!!!!!

64' Janković gubi korak nakon duplog pasa s Mugošom, Murić hvata loptu, ništa od izjednačenja

63' Prečka, Mijatović brani novu stopostotnu šansu gostiju, protivnik diktira tempo i stvara šanse

63' Zicer ne koristi Murići

60' Faul Haljimija nad Jankovićem, prolazi bez kazne

59' Umjesto Šćekića Bakić je u igri

58' Dobro ubacivanje Jankovića iz slobodnjaka, ali faul nad golmanom Kosova i ništa od ove akcije domaćih

57' Žuti karton za Pačaradu

55' Vujačić u padu nenamjerno udara Celinu kopačkom u glavu

54' Treći pokušaj Mugoše, snažan šut sa 20-tak metara završava pored gola

50' Velika borba se vodi na sredini terena, žuti karton za Vešovića koji negoduje

46' Utakmica na stadionu pod Goricom je nastavljena

* * * * *

CRNA GORA – KOSOVO 0:1 (POLUVRIJEME)

* * * * *

45+3' Kraj prvog poluvremena, blijedo izdanje Crne Gore, nervozna igra domaćih bez pravih šansi

45+1' Vešović kasni sa dodavanjem, Mugoša samo pored gola

45' Igraće se još tri minuta preko 45-tog

42' Nova prilika za goste, start Marušića, Rašica pada u šesnaestercu ništa od penala pokazao Orsato

40' Murići u šansi, snažan šut lijevom nogom, Mijatović brani

39' Faul nad Murićijem, slobodan udarac za Kosovo

34' Zenelji je povrijedio koljeno i neće moći da nastavi meč

31' Opasan centaršut Vojvode ali ništa od te akcije gostiju

28' Kosović pokušao da proigra Mugošu sjajnim pasom ali ga lopta ne pronalazi

24' GOOOOLLLLLLLLLL!!!!!! Rašica pogađa nakon duplog pasa, jakim udarcem po zemlji, domaći nijesu izblokirali šut nakon gužve u šesnaestercu

24' Rašica u šansi, šut sa 20 metara, Mijatović brani

21' Vešović u šansi, šutira s lijeve strane ali slabo, pravo u ruke Murića

20' Bećiraj se pridigao, utakmica je nastavljena

19' Povreda Bećiraja, meč nakratko prekinut

13' Pokušaj Bećiraja, Murić siguran na golu

11' Zenelji iskosa šutira slobodnjak, Mijatović brani

6' Prva prilika za CG, pokušaj preko Mugoše

1' Počeo je meč pod Goricom. S centra su krenuli "hrabri sokoli". Sa klupe Crne Gore meč vodi Miodrag Džudović.